Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РАСЧИСТУВА УЛИЦА “КЛЕНОЕЦ“
Untitled Document

Екипа на ЈП “Охридски комуналец“, денеска започнаа акција  на  темелно чистење на улицата ”Кленоец” од нејзиниот почеток  до влезот во село Долно Лакочереј. Се метат тротоарите, се отстранува ниската вегетација и темелно се чистат  наносите од земја и песок  покрај граничниците. Овој потег  ќе се расчистува оваа и наредната работна седмица.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1350  пати
Објавено на: 03.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©