Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗА БОЖИЌ БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ
Untitled Document

 
По повод големиот христијански празник Божиќ, ЈП „Билјанини извори“ донесе одлука да користењето на јавниот градски паркинг биде бесплатно.


Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ им посакува на сите граѓани од православна вероисповед  добро здравје, успех во работата и благосостојба.


Нека ни е честит големиот христијански празник !

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1317  пати
Објавено на: 05.01.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©