Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАТВОРЕНА ЗА СООБРАЌАЈ УЛИЦА „РИСТО ЧАДО“
Untitled Document

Се известуваат граѓаните кои живеат на ул. „Ристо Чадо“ и жителите кои гравитираат околу оваа улица, дека во тек е реализацијата на проектите од Светска Банка – изведба на атмосферска канализација кој започнаа на 23.06.2015 год. Бидејќи трасата на овај цевовод се води до средината на коловозот на ул. „Ристо Чадо“, сообраќајот ќе биде пренасочен и ќе се одвива по улиците „15 Корпус“ и „Прва Македонска Бригада“. По завршувањето на работите на секоја делница од цевоводот, сообраќајот ќе биде нормализиран.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1319  пати
Објавено на: 24.06.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©