Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАВРШИ ПОСЛЕДНАТА СЕДУМДЕСЕТ И ШЕСТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

На последната, седумдесет и шеста седница, денес Советот на општина Охрид  ја усвои информацијата за работата во мандатниот период 2013-2017 година, како и одлуката за отпис на основни средства - компјутери. На седницата што се одржа во свечена атмосфера, заеднички беше констатирано дека Советот на општина Охрид во изминатите  четири и пол години успешно ја изврши својата функција, носејќи одлуки во интерес на граѓаните и развојот на Охрид.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1437  пати
Објавено на: 03.10.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©