Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОДОЛЖУВА ПРЕДНОВОГОДИШНАТА ПРОГРАМА
Untitled Document

На Градскиот плоштад и денеска продолжува реализацијата на дванаесетдневната предновогодишна програма. Денес на програмата се учениците од ОУ „Живко Чинго“ од Велгошти со културно – уметничка програма. Настапот започнува во 17:30 часот, а ќе трае до 19:30 часот.

Вчера попладнето предновогодишната програма ја започнаа „Распеаните рибарчиња“ и „Распеаните ѓерданчиња“.  

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1324  пати
Објавено на: 21.12.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©