Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИД, СТРУГА И ПОГРАДЕЦ ЌЕ БИДАТ ПРЕЗЕНТИРАНИ ВО ВИЗМАР- ГЕРМАНИЈА
Untitled Document

Туристичките потенцили на крајезерските градови Охрид, Струга и Поградец ,  во месец февруари идната година, ќе бидат презентирани во Визмар во Германија. Ова беше најавено на денешната средба на заменик градоначалникот   Ангел Јанев и претставникот на Секторот за туризам и локален економски развој  Горан Мицкоски со Фридер Вајнхолд, претседател на Христијанската хуманитарна организација од Визмар во Германија.

Во рамките на промоцијата, како што беше речено на средбата, би се одржале средби со раководството на Визмар, град кој исто како и Охрид е под заштита на УНЕСКО, а се планира и потпишување на протокол за соработка меѓу градовите на Охридското Езеро и регионот на Визмар, кој се наоѓа во близината на Хамбург.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1336  пати
Објавено на: 01.12.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©