Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АЛЕКСАНДАР КИТЕСКИ ИМЕНУВАН ЗА В.Д. ДИРЕКТОР НА Ј.П. „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“
Untitled Document

На лично барање за повлекување од функцијата на досегашниот В.Д. директор на Јавното претпријатие „Охридски комуналец“, Елена Скрческа, градоначалникот Никола Бакрачески според своите законски овластувања и надлежности, за нов В.Д. директор на ЈП „Охридски комуналец“ го именува Александар Китески.

Александар Китески  е дипломиран правник со долгогодишно искуство во областа на правните работи, до сега вработен во Секторот за правни работи на Општина Охрид.

Градоначалникот Никола Бакрачески, во свое лично име и во име на Локалната самоуправа, упатува благодарност до директорката Скрческа, за досегашната нејзина посветеност на проектите и заложба во Ј.П. „Охридски комуналец“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1394  пати
Објавено на: 24.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©