Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРЕДБА ПОМЕЃУ ОФС ОХРИД И ОФС ЈАГОДИНА
Untitled Document

Во просториите на општина Охрид, денес, средба остварија општинските фудбалски сојузи на Охрид и Јагодина. Домаќин на средбата беше градоначалникот Јован Стојаноски.

Тој го изрази своето задоволство од соработката помеѓу двата фудбалски сојузи и им порача во иднина да ја интензивираат. Исто така им посака да уживаат во убавините на Охрид. Покрај тоа, градоначалникот потенцира дека општина Охрид, интензивно инвестира во развојот на фудбалот, а како потврда е вложувањето во градскиот фудбалски клуб „Лихнидос“. 

Прочитано:  372  пати
Објавено на: 05.09.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©