Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЗЕМАН ВООДУШЕВЕН ОД УБАВИНИТЕ НА МАНАСТИРСКИОТ КОМПЛЕКС СВ. НАУМ
Untitled Document

По официјалното отворање на македонско – чешкиот бизнис форум што денеска се одржува во Охрид, градоначалникот Никола Бакрачески во улога на домаќин  заедно со високите гости, го посетија манастирскиот комплекс Св. Наум.

Двајцата претседатели македонскиот, Ѓорге Иванов и чешкиот Милош Земан со импресии од убавините со кој изобилува овој крај и од добриот дочек го напуштија комплексот.

Попладнево,претседателот Земан  со сите почести беше испратен на охридскиот аеродром „Св. Апостол Павле“. 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1364  пати
Објавено на: 10.06.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©