Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ САНИРААТ ДРВЈАТА И ГРАНКИТЕ ВО УЗ “ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“
Untitled Document

Екипа на ЈП “Охридски комуналец“  денес ги санираше дрвјата и ги сечеше  гранките во шумскиот дел од УЗ 12 “Гоце Делчев” населба, Бараки. Една екипа на ова претпријатие работеше на  раскопување и расчистување на  земјата околу засадените повеќегодишни растенија и декоративни грмушки  во градскиот парк, паркот на градскиот плоштад и зелената површина помеѓу двете коловозни ленти  на “Булевар Туристичка”.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1317  пати
Објавено на: 27.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©