Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ ЗА ВЕЛИГДЕН ВО ОХРИД
Untitled Document

ЈП „Билјанини Извори“ ги известува граѓаните на Охрид и сите оние кои за Велигденските празници престојуваат во градот, дека на 16 април, по повод христијанскиот празник Велгиден, наплатната служба на паркинг просторот со кој стопанисува претпријатието нема да работи и паркирањето ќе биде бесплатно за сите. ЈП „Билјанини Извори“ на сите христијани им го честита најголемиот христијански празник Велигден и им посакува многу здравје и бериќет во нивните домови.  

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1392  пати
Објавено на: 13.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©