Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕКИН ВО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО НА УЛИЦА “ТУРИСТИЧКА“
Untitled Document

Од МЈП “Проаква“ РЕ  Водовод –Охрид, информираат дека  денеска во период од 10 до 12 часот ќе има прекин во водоснабдувањето  на Булевар “Туристичка“ во зградата на Трим-лум, поради промена на водомерите и шиберите.

Промена на водомери и шибери ќе се врши и на улиците: “Шар Планина“ , “Сирма Војвода“ и “Абас Емин“ како и во селото Велгошти.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1317  пати
Објавено на: 26.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©