Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОПШТИНА ОХРИД ОСВЕТЛЕНА ВО СИНО
Untitled Document

По повод „Меѓународниот ден на свесноста за аутизмот“, синоќа, зградата на општина Охрид беше осветлена во сино.
Со ваквиот чин општина Охрид се вклучи во светската кампања „Light it blue“.
Сината боја  е заштитен знак за  грижата на лицата со аутизам и потсетник за зголемување на јавната свест за инклузија на овие лица во општественото живеење.

Прочитано:  81  пати
Објавено на: 02.04.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©