Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВИ ВАСИЛИЧАРСКИ КУМОВИ СЕ АЛАЧОВ, МОМИРОСКА И ПРАНГОСКИ
Untitled Document

Денес во општинската сала се организираше традиционалниот василичарски појадок, настан што вработените во локалната самоуправа го организираат неколку години наназад. Годинава најсреќни во барањето на паричките беа Кристина Алачов, Јасмина Момироска и Никола Прангоски.
Појадокот го подготвија минагодишните василичарски кумови Елена Терзиоска, Димитрија Вревезоски, Виолета Лупеска и Симе Стефаноски.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1487  пати
Објавено на: 13.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©