Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОШТЕТЕНИ АВТОМАТИТЕ ЗА НАПЛАТА НА ЈАВНИТЕ ТОАЛЕТИ
Untitled Document

Не престануваат континуираните оштетувања на јавните тоалети поставени во централното градско подрачје. Овој пат насилно се исечени автоматите за влез во јавните тоалети поставени кај малиот плоштад  Т.Ц.АМАМ.  И овој случај на уништување на јавните добра е пријавен во полиција и се` додека не се санира штетата тоалетите ќе бидат надвор од употреба.

Повеќе...

Прочитано:  198  пати
Објавено на: 06.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©