Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ОПШТИНИТЕ ОХРИД И ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
Untitled Document

Вршителот на должност градоначалник Константин Георгиески имаше средба со градоначалникот на општина Ѓорче Петров. На средбата беа разменети мислења и искуства од работата на локалните самоуправи, а се разговараше и за воспоставување поблиска соработка меѓу двете општини.

Прочитано:  174  пати
Објавено на: 06.02.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©