Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВААТ ГРАДСКИТЕ ГРОБИШТА
Untitled Document

Во пресрет на Велигденските празници, Јавното претпријатие „Градски гробишта“, работи интензивно на партерно и хортикултурно уредување на просторот низ градските гробишта. Старите и оштетени ивичници, се санираат и заменуваат со нови.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1316  пати
Објавено на: 07.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©