Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
МИНИСТЕРОТ СУГАРЕВСКИ ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски, денес оствари работна средба со  министерот за Транспорт и врски Горан Сугаревски. На средбата беа разгледани актуелните проекти кои се во тек или кои наскоро Општина Охрид во соработка со министерството треба да ги реализира. Повеќе за содржината на разговорите, од  денешната прес  конференција.

Прочитано:  606  пати
Објавено на: 05.09.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©