Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УШТЕ ЧЕТИРИ ДЕНА ДО ЗАТВОРАЊЕ НА КОНКУРСОТ ЗА НАЈДОБАР РАСКАЗ
Untitled Document

На  31 јули 2015 година се затвора  конкурсот за најдобар расказ што по повод традиционалната културна манифестација „Вечер на Живко Чинго“ го распишува  општина Охрид.

Наградата за најдобар расказ се доделува за еден расказ,  таа  изнесува 30.000 денари и  ќе биде врачена на културната манифестација која по традиција   се одржува на  13-ти август.

Жири комисијата  треба да ги  објави резултатите најдоцна до 8 август годинава.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1307  пати
Објавено на: 27.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©