Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДБЕЛЕЖАН СЛОВЕНЕЧКИОТ ПРАЗНИК ПРЕШЕРНОВ ДЕН
Untitled Document

Претседателката на Советот на општина Охрид, Живка Ангелоска  заедно со амбасадорот на Р. Словенија во Р. Македонија Н. Е.  Милан Јазбец,     ја проследи свечената приредба  што  вечерва  се одржа  во ОМУ „Методи Патче“ , а по повод одбележувањето на словенечкиот културен празник – Прешернов ден.

Организатор на настанот е  словенечкото здружение „Триглав“ од Битола со поддршка на  амбасадата на Република Словенија во Република Македонија.   

Прочитано:  187  пати
Објавено на: 22.02.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©