Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА МАШИНАТА ЗА СМУКАЊЕ
Untitled Document

“Ј.П. Охридски Комуналец” ја пушти во употреба машината која е наменета за смукање на улиците и тротоарите и чистење од лисја, прашина и друг пластичен и комунален отпад. Со истата е предвидено чистење на кејот, плоштадот, чаршијата, малите плоштади и секаде каде што ќе има потреба.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1353  пати
Објавено на: 11.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©