Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ НАЅИРААТ НОВИТЕ КОНТУРИ НА САРАИШТЕ
Untitled Document

По најавата за уредување на градската  плажа „Сараиште“ во стариот дел на Охрид , рано утрово  екипи на ЈП “Градски Гробишта”  работат на  поставување  ситна езерска песок од околу 10м2, a просторот за плажа се дополни и со неколку клупи за седење.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1383  пати
Објавено на: 22.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©