Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИ ОД ОУ „ХРИСТО УЗУНОВ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Повеќе од 100 деца од четврто одделение од ОУ „Христо Узунов“, денеска ја посетија општина Охрид. Нив ги пречека заменик градоначалникот Ангел Јанев, кој ги запозна со основните функции и работата на Локалната самоуправа. Покрај тоа, учениците посетија и неколку служби во локалната администрација и се интересираа за нивата работа и комуникација со граѓаните.

Оваа посета е дел од проектот „Градот низ детските очи“, што се реализира по препорака на Министерството за труд и социјална политика..

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1365  пати
Објавено на: 26.05.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©