Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ ОСТВАРИ РАБОТНА СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ ОД ПРОЕКТАНТСКИТЕ БИРОА
Untitled Document

Должничко доверителните односи помеѓу планерите   и  приватните инвеститори не смеат да бидат причина за ненавремено носење на Урбанистичките планови, односно Општината како носител на Урбанистичките планови  не смее да биде заложник на  таквата состојба  ,  беше заклучено на работната средба што градоначалникот Никола Бакрачески денес ја оствари со планерите и претставници на Проектантските бироа.  

На средбата се разговараше и за проблемите   со кои планерите  се соочуваат   при изработка и донесување на урбанистички планови   како и во кој дел, општина Охрид може да влијае за побрзо донесување на  истите.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1314  пати
Објавено на: 10.03.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©