Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ГРАДИ КАНАЛИЗАЦИОНА ЛИНИЈА НА УЛ. „ОХРИДСКА БРИГАДА“
Untitled Document

ЈП „Нискоградба“ деновиве работи на канализациона линија на улицата „Охридска бригада“ Се поставуваат цефки за одведување на отпадни води и приклучни шахти.Со овие активности Јавното претпријатие „Нискоградба“ продолжува  со реализирање на програмата и континуирано ги решава  проблемите на граѓаните во градот и населените места.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1362  пати
Објавено на: 28.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©