Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗВОНКО ТРПЕСКИ Е НОВИОТ ДИРЕКТОР НА ОСУ „ СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески го прифати предлогот на Училишниот одбор и за нов директор на Општинското средно училиште „ Св. Климент Охридски“  го избра Звонко Трпески , професор по  историја. Претходно беа спроведени  сите законски процедури за избор на прв човек на оваа образовна институција. 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1316  пати
Објавено на: 30.01.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©