Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОБСЕ ЈА ПОСЕТИ ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Делегација од канцеларијата на Високиот комесар за национални малцинства на ОБСЕ, предводена од проектниот офицер Тихана Леко, денеска имаше средба со заменик градоначалникот Ангел Јанев и претставници на администрацијата на Локалната самоуправа.

На средбата, гостите се интересираа и добија одговори за функционирањето на Локалната самоуправа, финансирањето, меѓуетничките односи, особено во областа на образованието, соработката со полицијата и за други прашања од делокругот на надлежностите на општина Охрид.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1317  пати
Објавено на: 15.10.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©