Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОПШТИНА ОХРИД ВО ПОСЕТА НА НОВИ САД
Untitled Document

Во рамките на одбележувањето на 1 февруари- Денот на Нови Сад, делегација на општина Охрид престојува во овој пријателски град. Делегацијата што ја сочинуваат заменикот градоначалник Ангел Јанев, советникот Климент Шешоски и директорката на ЈОУДГ „ Јасна Ристеска“ Розе Костеска имаа повеќе средби со домаќините на кои се разговараше за продлабочување на соработката.

За охридската делегација беа организирани и посебни средби со туроператори од Нови Сад на кои се разговараше за привлекување на туристи од ова подрачје и со претставници од детските градинки на кои се договорени заеднички проекти.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1305  пати
Објавено на: 02.02.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©