Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОГРАМА: 112 ГОДИНИ ОД ХЕРОЈСКАТА СМРТ НА ХРИСТО УЗУНОВ
Untitled Document

П Р О Г Р А М А:

21.04.2017 година (петок)

11.00 часот
Полагање свежо цвеќе пред спомен – обележјето на Христо Узунов
Место: Училиштен двор на ОУ„ Христо Узунов“

18.30 часот
Изложба на ликовни творби на учениците од ОУ „Христо Узунов“
Место: НУ Центар за култура „Григор Прличев“ – изложбен салон

19.00 часот
Свечена програма по повод патрониот празник на ОУ „Христо Узунов“
Место: НУ Центар за култура „ Григор Прличев“


23.04.2017 година (недела)

18.00 часот
Меѓународен фолклорен фестивал „ Христо Узунов“
Место: НУ Центар за култура „ Григор Прличев“

 

24.04.2017 година (понеделник)

09.00 часот

Полагање свежо цвеќе и историски час пред спомен – обележјето на Христо Узунов
Место: Градски парк

11.00 часот
Панихида и свечена програма по повод 112 –годишнината од смртта на Христо Узунов
Место: с. Цер - Кичевско

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1357  пати
Објавено на: 21.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©