Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
КОНЦЕРТ НА ПОП ДИВАТА КАРОЛИНА ГОЧЕВА ВО ПРЕСРЕТ НА „ БОГОЛАВЛЕНИЕ- ВОДИЦИ„
Untitled Document

Петдневното чествување на големиот христијански православен праник „ Богојавление- Водици„ , синоќа беше збогатено со концерт на македонската поп дива Каролина Гочева. На преполниот градски плоштад, Каролина Гочева   на публиката и приреди двочасовно музичко уживање, заедно пеејќи ги популарните композиции од нејзиниот последен албум „ Македонско девојче  2 „ , а присутните беа почестени со извонредната изведба на песната „ Лихнида кајче веслаше„ .

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1320  пати
Објавено на: 18.01.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©