Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИЃАНИ ДА НЕ МИНУВААТ СО ВОЗИЛА ПО ОХРИДСКАТА ЧАРШИЈА
Untitled Document

Од Секторот за сообраќај и улици при Општина Охрид упатуваат апел до  сите охриѓани,   да не минуваат со возила низ охридската чаршија затоа што  покрај  возењето на несоодветно место ги уништуваат и новогодишните реквизити кои деновиве се поставуваат  по чаршијата.   Надлежните   потсетуваат дека  светлечките  украси се под висок  електричен напон  и затоа не треба да се допираат со раце.
Новогодишното декорирање на Охрид треба да заврши во текот на оваа недела.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1322  пати
Објавено на: 14.12.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©