Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЕМИЛИЈА МАРИНОВА НОВ ДИРЕКТОР НА ОМУ „МЕТОДИ ПАТЧЕВ“
Untitled Document

Емилија Маринова е новиот директор на ОМУ „ Методи  Патчев“. Со решение на градоначалникот Никола Бакрачески од 7 септември 2015 година, Маринова и официјално  ја презеде оваа функција од досегашната директорка Нина Момирова која  претходно во два мандати ја водеше  институцијата.


Маринова е професор по пијано а во ОМУ „Методи Патчев“ работи неколку години.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1330  пати
Објавено на: 17.09.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©