Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИД И ВОДЕН ПОВТОРНО ЗАЕДНИЧКИ ЌЕ АПЛИЦИРААТ ПРЕД ЕВРОПСКИТЕ ФОНДОВИ
Untitled Document

Охрид и Воден од Грција повторно ќе аплицираат со заеднички проект за користење средства од европските фондови, наменети за прекугранична соработка. Ова беше договорено на денешната средба на градоначаалникот Никола Бакрачески  и Димитриос Гианои градоначалник на Воден.


На средбата, на која учествуваше и  Проф. Др. Ангела Крстаноска-Василеска  како претставник на Факултетот за туризам и угостителство  од Охрид, беше речено дека успешно се реализира заедничкиот проект           „ Ватернет“ , што е одлична основа за нови заеднички апликации пред европските фондови , пред се од областа на туризмот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1292  пати
Објавено на: 28.12.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©