Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДОДЕЛЕНИ ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ НА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА
Untitled Document

Во пресрет на празникот Богојавление – Водици, градоначалникот Јован Стојаноски, денес во просториите на Општина Охрид, додели сто хуманитарни пакети за социјално загрозените семејства во градов.

Честитајќи им ги празниците, градоначалникот Стојаноски на присутните им посака добро здравје и подобри услови за нив и нивните семејства.

Акцијата е во организација на одделението за  за детска, здравствена и социјална заштита, а се организира традиционално секоја година.

 

Прочитано:  1419  пати
Објавено на: 18.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©