Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РАСЧИСТУВАШЕ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ДО ПОДМОЉЕ
Untitled Document

Дел од екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" денес од раните утрински часови спроведоа акција за расчистување на магистралниот пат, на потегот од излезот на градот (кај петљата), се до с. "Подмоље". Ангажирани беа 4-ца работници и беа собрани големи количини на разновиден комунален отпад.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1357  пати
Објавено на: 25.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©