Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
МАТУРСКА ПАРАДА 2017
Untitled Document

Традиционално со кажување на „Заклетвата за мир“, на Градскиот плоштад, денес беше одржана „Матруската парада“.

На звуците од операта „Лилјакот“ на Штраус, 330 матуранти од охридските средни училишта заедно со врсниците од повеќе градови во Македонија и неколку земји од Југоисточна Европа, во 12 часот на пладне го одиграа квадрилот. 

Одржувањето на годинашнава „Матурска парада“ беше 11-та по ред.

 

 

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1400  пати
Објавено на: 19.05.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©