Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕШЕ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ КОН СВ. НАУМ
Untitled Document

Екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" денес спроведоа акција за расчистување на делот од магистралниот пат кој води до "св. Наум" и делот кој води према плажата "Амброзија". Се косеше тревата покрај патот и се сечеа надвиснатите гранки и трња. После тоа се чистеа, косеа и уредуваа тротоарите од с."Рача" се до над хитрометеоролошкиот завод.

Повеќе....

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1381  пати
Објавено на: 19.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©