Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БАКРАЧЕСКИ НА ПЛОШТАДОТ ВО ОХРИД ЈА ДОЧЕКА НОВАТА 2015-ТА ГОДИНА
Untitled Document

Градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески ,  Новата 2015-та Година ја дочека на градскиот плоштад “Св. Климент- Охридски“.


На бројните  сограѓани  и гости  кои и на минус 14 степени  прославуваа на плоштадот ,  градоначалникот Бакрачески   им посака   добро здравје, среќа и успеси во секоја сфера  од животот.


За забавата на охридскиот плоштад , која траеше до раните утрински часови се погрижија групата “Камелеон“ , Петар Нечоски и Владо Јаневски.
Точно на полноќ , на задоволство на присутните  имаше и спектакуларен огномет.  

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1311  пати
Објавено на: 01.01.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©