Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
Ј.П. „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ СИМБОЛИЧНО ГО ОДБЕЛЕЖА ПРВИОТ ДЕН НА ПРОЛЕТТА
Untitled Document

Ј.П.„Охридски Комуналец„ симболично го одбележа првиот ден на пролетта со засадување на декоративни дрвја од видот црвена слива (prunus cerasifera). Засадени се вкупно 50 садници на следните локации: покрај пешачката патека пред х.Палас, на влезот во Охрид кај сообраќајната клучка и покрај новоизградената патека кај каналот Студенчишта.

Повеќе...

Прочитано:  1392  пати
Објавено на: 21.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©