Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГЕНЕРАЛКА ВО С.ТРПЕЈЦА
Untitled Document

Со акциите за генерално чистење измнатиов викенд беше опфатено с.Трпејца.

Се подигна расфрланиот комунален отпад од јавните и зелените површини, пристапните патеки, површината околу основното училиште и плажата.

Повеќе...

Прочитано:  63  пати
Објавено на: 01.04.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©