Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВААТ ОХРИДСКИТЕ ПАРКОВИ И СЕ ОТСТРАНУВААТ ОШТЕТЕНИТЕ ГРАНКИ ПО НЕВРЕМЕТО
Untitled Document

Екипи на Јавното претпријатие “Охридски комуналец“,денеска работат на  раскопување  и расчистување на  земјата околу засадените повеќегодишни растенија и декоративни грмушки  во градскиот парк, паркот на градскиот плоштад и зелената површина помеѓу двете коловозни ленти  на “Булевар Туристичка”. Повеќегодишните растенија и декоративни грмушки  се режат.

Една екипа од ова претпријатие работи на отстранување и  сечење на  гранките  од дрвја во дворот на касарната “Михаило Апостолски“   кои беа скршени и оштетени од снежните врнежи  и  го нагрдуваа тротоарот на   улица “Радојца Новичиќ“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1311  пати
Објавено на: 16.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©