Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ ВО ПЕШТАНИ - НА „КУЗМАН КАПИДАН“ СЕ САНИРААТ ДРВЈАТА
Untitled Document

Екипите на „Охридски Комуналец„ денес спроведуваат акција за расчистување на јавните површини во с.Пештани. Се расчистува центарот на селото и улицата која води до основното училиште од наносите од земја, песок и чакал кои со силните врнежи беа слеани од планината кон пониските делови. Ангажирани се 4 работници и според наши проценки ќе се подигнат 4 м3 земја и друг отпад. (Повеќе...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1311  пати
Објавено на: 17.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©