Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДОДЕЛЕНИ ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ НА СЕМЕЈСТВА ОД СОЦИЈАЛЕН РИЗИК
Untitled Document

Општина Охрид во соработка со Црвен Крст – Охрид , денеска доделија 40 пакети со прехранбени и средства за хигиена на семејствата од социјален ризик во Охрид. На чинот на доделувањето на помошта беше заменик градоначалникот на Охрид, Ангел Јанев.

Денешниот настан е продолжување на хуманитарната акција што по повод неделата на солидарност и  Велигденските празници  на крајот од месец април ја организираа општина Охрид и Црвен Крст. Тогаш беа доделени хуманитарни пакети на 76 социјално загрозени семејства. 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1391  пати
Објавено на: 13.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©