Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОПШТИНА ОХРИД ВО ПОСЕТА НА ПОГРАДЕЦ
Untitled Document

Делегација на општина Охрид, составена од советниците Љупчо Настоски, Кујтим Усени и Виолета Мицкоска, присуствуваше на свеченото одбележување на почетокот на туристичката сезона во Поградец, Република Албанија.


Веќе неколку години, властите во Поградец ја организираат оваа манифестација со која симболично го означуваат почетокот на летната сезона, преку различни настани и активности кои ги поврзуваат двете општини.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1404  пати
Објавено на: 20.06.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©