Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВО ПЕТОК ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ ПАТНИОТ ПРАВЕЦ КОСЕЛ – ВАПИЛА
Untitled Document

Се известуваат сите охриѓани дека на 20.04 2018 (петок) во период од 8 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај патниот правец од село   Косел до село Вапила поради изведување на градежните активности за  асфалтирање на патот. Надлежните служби на овој простор навремено  ќе постават  сигнализација за пренасочување на сообраќајот.   

Прочитано:  1715  пати
Објавено на: 18.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©