Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ РАСЧИСТУВАШЕ ЧАРШИЈАТА ОД СНЕГ
Untitled Document

Екипите на Ј.П. “Охридски Комуналец” започнаа со расчистување на чаршијата после обилните врнежи на снег кои го зафатија градот пред неколку дена. Во наредните денови, покрај машинското, ќе се продолжи и со рачно чистење на јавните површини, како и на тротоарите и патеките кои се наменети за пешаците.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1327  пати
Објавено на: 09.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©