Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ПОСТАВУВА ТРОТОАР НА 8-МИ СЕПТЕМВРИ
Untitled Document

Екипи на Јавното претпријатие „Нискоградба“, изведуваат градежни активности на улица 8-ми Септември. Тротоарот се поплочува со бехатонска подлога во должина од 300 метри, односно 500 м2, од десната страна на улицата.

Изградбата на тротоарот ќе придонесе за зголемување на безбедноста на движењето на пешаците и подигнување на квалитетот на живеење на граѓаните на тој дел од градот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1282  пати
Објавено на: 10.03.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©