Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УТРЕ ЌЕ СЕ ОДРЖИ МАТУРСКАТА ПАРАДА
Untitled Document

На градскиот плоштад „Св. Климент Охридски“, утре (18.05.2018 г.) , со почеток во 12 часот, ќе се одржи традиционалната матурска парада. На единаесеттата матурска парада, на Штраусовиот „Квадрил“ , охридските матуранти истовремено ќе танцуваат со нивните врсници од шеесетина градови од Европа.

Прочитано:  1416  пати
Објавено на: 17.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©