Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИЃАНИ И ГОСТИТЕ НОВАТА ГОДИНА ЈА ДОЧЕКАА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Со огномет, песна и насмевки охриѓани, но и бројните гости Новата 2017-та година ја дочекаа на Охридскиот плоштад.

На температура неколку степени под нулата, охриѓани и гостите се забавуваа до раните утрински часови, а за добрата забава на Градскиот плоштад се погрижија пејачите Елена Велевска и Ѓоко Танески.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1337  пати
Објавено на: 01.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©