Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА РОМИТЕ
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески упати честитка до ромската етничка заедница, по повод одбележувањето на 8-ми април - Меѓународниот ден на Ромите.
-Најискрено Ви го честитам 8- ми април- Меѓународниот ден на Ромите и Ви посакувам,  да продолжите по патот за целосна интеграција во заедничкото општествено живеење. Вие сте лојални  и рамноправни членови на нашата мултиетничка заедница, определени за соживот и заедничко градење на подобра иднина на Охрид и Република Македонија. Покажавме и натаму ќе покажуваме дека цврсто сме определени да ги поддржуваме Вашите напори за подобрување на условите за живот, образованието, вработувањето, здраствената заштита и другите  граѓански права-  се вели во честитката на градоначалникот Никола Бакрачески, по повод одбележувањето на Меународниот ден на Ромите.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1355  пати
Објавено на: 08.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©